Drużyna Gryfindoru

DRUŻYNA QUIDDITCHA GRYFFINDORU:

Ścigający:  Bruusia  


Ścigający:  Edycjonators               




Ścigający: 




Obrońca:       Bialamyszaxd

Pałkarz:     Ninoczkaaa

Szukający:     Gusiofredka







 Quidditch, najpopularniejszy sport wśród czarodziejów - oczywiście nie mogło go zabraknąć i w naszym plemieniu. Staraliśmy się dostosować go możliwie najlepiej do warunków gry. Ta strona zawiera opis zasad gry w quidditcha, listę aktywnych drużyn wraz z ich składem oraz krótki ranking, zawierający też przyznane nagrody i wyróżnienia.

Zasady gry w quidditcha
Są dwie drużyny, które stają naprzeciw sobie, walcząc o zwycięstwo, czyli o największą liczbę punktów.
W grze występują trzy rodzaje piłek:
~kafel - czerwona, główna piłka
~tłuczek - czarne kule, które spychają graczy i przeszkadzają w grze
~znicz - złoty uciekający znicz który trzeba złapać

W każdej drużynie jest kilka funkcji zawodników i każdy w inny sposób przyczynia się do zwycięstwa drużyny:
# Ścigający - główni rozgrywający. Ich zadaniem jest poprzez podawanie sobie nawzajem kafla tak, aby ostatecznie przerzucić go przez bramkę przeciwników,
# Obrońca - pilnuje on bramki, aby przeciwna drużyna nie mogła wrzucić do niej kafla,
# Pałkarz - chroni swoją drużynę przed tłuczkami,
# Szukający - ma za zadanie złapać znicza.

> W każdej drużynie jest trzech ścigających, jeden obrońca, jeden pałkarz i jeden szukający. (W książkach i filmach pałkarzy było dwóch, ale na potrzeby plemienia zmieniono na jednego).

 Boisko do quidditcha ma owalny kształt. W obu jego końcach umieszczone są słupki bramkowe: trzy tyczki zwieńczone obręczami, przez które ścigający przerzucają kafla. Słupków bramkowych pilnuje obrońca. Na boisku znajdują się także pałkarze, odbijający tłuczki i starający się nie dopuścić do tego, aby wyrządziły krzywdę zawodnikom z ich drużyny. Ostatnim zawodnikiem jest szukający, który ma najtrudniejsze zadanie – musi odszukać złotego znicza spośród zamieszania, jakie panuje na boisku, i złapać go, co kończy mecz. Za złapanie znicza drużyna otrzymuje sto pięćdziesiąt punktów, co przeważnie przechyla szalę zwycięstwa na jej korzyść (choć nie zawsze jest to regułą). Złapanie znicza jest bardzo trudne, jednak dopóki nie zostanie złapany, mecz musi trwać. Najdłuższy odnotowany dotąd mecz quidditcha trwał trzy miesiące.


Podwaliny pod quidditcha pojawiły się w XI wieku. Czarownica z bagien w okolicach Queerditch Marsh obserwowała grupę czarodziejów, latających na miotłach i grających stworzoną przez siebie piłką. Z czasem udoskonalali swoją grę, dodając kolejne piłki. Zapewne to od nazwy miejscowości wzięła się nazwa gry.
Od tego czasu quidditch się rozwijał, bez wątpienia najważniejsze było pojawienie się złotego znicza. Pierwsze mistrzostwa świata w quidditchu odbyły się w XV wieku. W ich trakcie wykorzystano wszystkie siedemdziesiąt dotychczas spisanych rodzajów fauli, z których większość dziś nie jest już możliwa, ponieważ potrzebne jest do nich użycie różdżki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz